Španělsko

Nejlevnější dovolená
Španělsko

Chcete jít na dovolenou do Španělska? Zajistite si nejnižší cenu na trhu prostřednictvím nášho systému online rezervace. Porovnáváme nejlepší nabídky od více než osmi set společností.

O Španělsku

Španělsko je stát, který leží na Pyrenejském ostrově. Rozkládá se na ploše 504 782 km2 a žije zde přes 46 milionů obyvatel. Španělsko sousedí s Portugalskem, Andorrou, Francií, Gibraltarem a Marokem. Jde o člena Evropské unie, NATO a dalších mezinárodních organizací.


Cestovní ruch je ve Španělsku značný. Turisté směřují především na pobřeží. Nejčastěji navštěvovanými oblastmi jsou Costa Brava, Costa de Maresme, Costa Dorada, Costa de La Luz, Costa del Alméria atd.


Pláže jsou ve Španělsku různé. Většinou jsou doplněné pěknými promenádami, takže se můžete procházet a poznávat místo své dovolené. Španělské pláže jsou malé i velké, přeplněné i poloprázdné.


A jaká zajímavá místa navštívit v případě, že nebude chtít celou svou dovolenou strávit jen na pláži. Záleží samozřejmě na tom, kde se nacházíte. Za poznání určitě stojí hlavní město Španělska, kterým je Madrid.


Sagrada Familia

Z madridských pamětihodností si jmenujme královský palác Palacio Real, Museo del Prado s habsburskými panovníky a velkou sbírkou malířských děl. Zamiřte také na náměstí Plaza de Espaňa. V něm si můžete odpočinout v malém parčíku. Prohlédnete si tu pomník Miguela de Cervantese, známého španělského spisovatele.


Turisté více než do hlavního města Španělska směřují do Barcelony, která nabízí zajímavější historické památky. Nejvýznamnější památkou Barcelony je Chrám Sagrada Familia, který je jedním z nejznámějších děl Gaudího. Tento architekt vytvořil mnohé památky v Barceloně.


Z dalších památek Barcelony si jmenujme kostel La Mercé, Mořské akvárium, Středověkou loděnici Les Drassanes, park Guell atd.


Španělsko nabízí více zajímavých míst, ať už přírodních či těch, které vytvořil člověk.